Başkan Gürsel YILDIZ’dan ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Gazetecilerin görevlerini dürüst ve fedakâr bir şekilde sürdürdüklerini belirten Başkan Yıldız, “Basın mensuplarının yasal haklarının güvence altına alınmasıyla 1961 yılından itibaren bu gün 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Gazetecilik, ülkenin en önemli meslek gruplarından birisidir. Halkın bilinçlendirmesinde önemli bir rol üstlenerek, tarafsız ve şeffaf bir habercilik anlayışıyla çalışan basın mensuplarımızı kutluyorum.

Basın emekçileri, yanlışı doğruyu, iyiyi kötüyü, halkın beklentilerini gündeme taşıyarak, gece gündüz demeden çalışıp vatandaşlarımızın haber alma hakkını, ihtiyacını karşılıyor. Gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiriyor.

Değerli basın mensupları Ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi için yürütülen projeli ve faaliyetlerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Düşünen ve düşündüğünü korkusuzca kaleme alan basın emekçilerimizin Hak ve Huzur Partisi olarak daima yanındayız. Gazetecilik mesleğini icra eden herkesin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ